Meta: PS, Partia e Spiunėve tė Shqipėrisė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Meta: PS, Partia e Spiunėve tė Shqipėrisė

Mesazh nga Lim-On prej Sun Jan 16, 2011 10:49 amKryetari i Lėvizjes Socialiste pėr Integrim Ilir
Meta akuzoi sot me tone tė ashpra kryetarin e PS-sė, Edi Rama. Ai u
shpreh se Rama e ktheu PS-nė nė partinė e spiunėve.
“Edi Rama, i
cili ėshtė regjisori kryesor i montazhit dhe titrave qė ka vendosur. Edi
Rama, ky mjeran ēimkash e ktheu PS-sė, pavarėsisht se i ruajti
inicialet, ajo ėshtė nė drejtim e tij, Partia e Spiunėve tė Shqipėrisė”,
tha Meta.
Ai u shpreh se sot ėshtė koha e dezinfektimit tė politikės nga ēimkat dhe spiunėt.
“Unė e dhashė dorėheqjen i bindur jo vetėm nė integritetin tim moral
politik shoqėror, por sepse nuk mund tė pranojė tė komunikojė me
prokurorinė e gjykatat si zėvendėskryeministėr dhe ministėr, pra si
njeri me pushtet ekzekutiv”, tha Meta nė mbledhjen e LRI-sė sė Tiranės.
Meta tha se kjo ėshtė beteja e re moralė dhe ligjore me krimin e
organizuar. Duke ju drejtuar tė rinjve tė LRI-sė sė Tiranės Meta u
shpreh se “nė vitin 1990 tė rinjtė rrėzuan regjimin e spiunėve”.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi