Tragjedi nė Jon, 22 tė humbur

Shko poshtė

Super Tragjedi nė Jon, 22 tė humbur

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Jan 16, 2011 2:41 pmNjė anije me 263 emigrantė klandestinė u mbyt mėngjesin e sė dielės 30 milje nė perėndim tė ishullit tė Korfuzit.

Sipas rojes bregdetare greke, anija me gjatėsi 30 metra me flamur turk, filloi tė fusė ujė dhe nė vazhdim u mbyt pak pėrpara orės 5 tė mėngjesit tė sė dielės.

Njė prej klandestinėve mundi tė telefonojė nė njė prej numrave SOS tė kompanive celulare pak para se tė gjithė klandestinėt tė bien nė ujė.

Roja bregdetare sqaroi se ka shpėtuar 241 persona ndėrsa vazhdojnė operacionet pėr gjetjen e 22 personave tė tjerė qė ndodheshin nė anije.

Mėsohet se emigrantėt janė pothuajse tė gjithė nga Afganistani. Ata kanė paguar disa mijėra dollarė secili pėr tu transportuar nė brigjet italiane prej trafikantėve turq.

Nė operacionet e shpėtimit marrin pjesė 2 helikopterė dhe njė avion i rojes bregdetare ndėrsa disa anije shpėtimi po i drejtohen zonės.

Autoritetet greke po pėrgatisin me urgjencė njė qendėr pėr t’iu dhėnė klandestinėve ndihmėn e parė ndėrsa spitalet e zonės janė vėnė nė gjendje gadishmėrie.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi