Pėrgjaken rrugėt, 5 viktima nė dy orė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Pėrgjaken rrugėt, 5 viktima nė dy orė

Mesazh nga Lim-On prej Mon Jan 17, 2011 7:59 am


E diela e sotme shenoi serish tragjedi te shtuara rrugore duke shkaktuar
vdekjen e dy personave dhe plagosjen e tre tė tjerėve nė incidente
rrugore.
Pak mė parė u ndalua autori i aksidentit nė Lushnje, Qani Sherra i moshės 50 vjeē.
Sipas tė dhėnėve paraprake qė transmetuam mė parė, Vangjel Muzaka dhe
bashkėshortja e tij, Rita Muzaka u pėrplasėn nga njė automjet teksa
tentonin tė kalonin rrugėn nė unazėn e qytetit.
Si rrjedhojė e kėsaj
pėrplasjeje ka qenė 70 vjeē, Vangjel Muzaka, i cili gjeti vdekjen e
menjėhershme ndėrkohė qė bashkėshortja e tij, Rita Muzaka u plagos.
Bashkėshortja e viktimės ėshtė dėrguar nė spitalin e Fierit dhe ndodhet nė gjendje tė rėndė shėndetėsore.
Ky ėshtė aksidenti i dytė qė ndodh mbrėmjen e sotme, pas atij nė aksin
rrugon Fier-Ballsh, ku mbeti i vdekur njė i ri i moshės 23 vjeē, dhe tė
plagosur babai dhe motra e tij 10 vjeēare.
E nėse autori i
aksidentit nė Lushnje, do tė vuajė dėnimin, ai i aksidentit nė Dukas tė
Mallakastrės e dėnoi veten me vdekje, duke i shmangur kėshtu etapat me
drejtėsinė, qė e vuri vetė nė vend.
Drejtuesit e mjeteve gjatė
muajit janar kanė shėnuar njė numėr tė lartė aksidentesh, duke pėrgjakur
kėshtu qė nga autostrada kilometrike e deri nė rrugicėn mė tė thellė.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi