Madona do tė ndėrtojė 30 shkolla nė Malavi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Madona do tė ndėrtojė 30 shkolla nė Malavi

Mesazh nga Ditta prej Mon Jan 17, 2011 5:12 pm


Madona do tė ndėrtojė 30 shkolla tė reja nė Malavi, vendlindja e dy prej
fėmijėve tė saj tė adoptuar. Ndėrkohė mėsohet se ajo ka planifikuar njė
fond prej 10 milion eurosh pėr tė krijuar njė akademi pėr tė promovuar
tė drejtat e femrave dhe edukimin e tyre. Ajo ka lanēuar kėtė ide pasi
dėshtoi pėr tė tėrhequr donatorė pėr tė hapur njė shkollė tė mesme pėr
vajza dhe djem. Ajo thotė se dėshiron tė ndihmojmė sa mė shumė fėmijė tė
prekur nga AIDS. Madona shpenzoi njė vit duke lobuar pranė miqve tė saj
pėr mbledhjen e fondeve por duke ju bėrė tė ditur se kėrkon tė ndihmojė
sa mė shumė fėmijė dhe jo tė angazhohet me shumė para nė njė projekt tė
vetėm. Kėngėtarja 52 vjeēare thotė se “nė njė vend ku vetėm 33% e
vajzave frekuentojnė shkollėn e mesme, dua tė realizoj planin tim pėr tė
krijuar akadenimė”. Dy prej katėr fėmijėve tė Madonės, David pesė vjeē
dhe Mercy katėr vjeē janė adoptuar nga Malavi.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi