Greqi, nis gjyqi ndaj 13 anarkistėve

Shko poshtė

Super Greqi, nis gjyqi ndaj 13 anarkistėve

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Jan 17, 2011 5:14 pmNėntė tė dyshuar si antarė tė njė grupi anarkist janė paraqitur pėrpara njė gjykate nė Greqi, pasi besohet se janė tė pėrfshirė nė njė seri shpėrthimesh qė tronditėn Athinėn, raportuan mediat greke gjatė ditės.

Njė total prej 13 antarėsh, midis moshės 19 dhe 30-vjeēare, akuzohen se i pėrkasin “njė grupimi terrorist”. Katėr prej tyre janė duke u gjykuar nė mungesė.

Nėntorin e shkuar, grupi anarkist “Bėrthama e Zjarrit” pranoi autorisinė pėr dėrgimin e pakove bombė nė disa ambasada nė Athinė si dhe nė tre pėrfaqėsi jashtė shtetit. Nėse shpallen fajtorė, tė dėnuarit rrezikojnė dėnime 10-25 vjet.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi