Dhjetėra punėtorė tė KEK-ut dhuruan gjak

Shko poshtė

Super Dhjetėra punėtorė tė KEK-ut dhuruan gjak

Mesazh nga T-o-S-i prej Mon Jan 17, 2011 10:05 pm


Me organizim tė pėrbashkėt tė KEK-ut dhe Qendrės Kombėtare pėr Transfuzion tė Gjakut tė hėnė ėshtė zhvilluar aksioni pėr dhurim vullnetar tė gjakut. Kėtij aksioni i janė pėrgjigjur vullnetarisht dhjetėra punėtorė tė KEK-ut, pėrkatėsisht tė administratės qendrore.

Ky aksion paraqet pėrkushtimin e KEK-ut pėr ēėshtje tė pėrbashkėta publike tė karakterit human, tė cilat u takojnė tė gjithė qytetarėve, njoftoi Zyra pėr Informim e KEK-ut.

Zyrtarėt nga Qendra e Transfuzionit tė Gjakut janė ndarė mjaft tė kėnaqur nga aksioni. “Jemi mjaft tė kėnaqur me numrin e dhuruesve. Janė dhuruar doza tė tė gjitha llojeve tė gjakut. Kemi falėnderim tė veēantė pėr punėtorėt e KEK-ut, tė cilėt vijnė dhe dhurojnė nė mėnyrė vullnetare edhe kur nuk ka organizime tė tilla”, tha Sabrije Prekaj nga Qendra e Transfuzionit tė Gjakut.

Aksioni i dhurimit vullnetar tė gjakut do tė shtrihet edhe mė tej nė divizionet e korporatės, pasi tė hėnėn ka patur kėrkesa edhe nga divizionet, por pėr shkak tė largėsisė nuk kanė mundur tė udhėtojnė nė objektin e Elektro-Kosovės.

Pra, aksioni pėr dhurim do tė zhvillohet edhe nė Divizionin e Minierave dhe atė tė Gjenerimit. Me dakordimin e dy institucioneve, 17 janari ėshtė caktuar tė jetė ditė tradicionale kur punėtorėt e KEK-ut dhurojnė gjak nė mėnyrė vullnetare.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi