Kina ofron mė shumė hua se sa Banka Botėrore

Shko poshtė

Super Kina ofron mė shumė hua se sa Banka Botėrore

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Jan 18, 2011 11:37 amDy Bankat Shtetėrore tė Kinės japin mė shumė hua se sa Banka Botėrore, u vėrtetua nė njė raport tė publikuar sot nė “Financial Times”.

Banka Kineze e Zhvillimit dhe Banka Kineze e Eksport-Importit ofruan hua deri nė 110 miliardė dollarė, pėr vendet nė zhvillim, nė vitet 2009 dhe 2010.

Ndėrkohė, Banka Botėrore, nė tre vjetėt e fundit ka huazuar vetėm 100 miliardė dollarė. Dy Bankat Kineze nuk kanė vėnė nė dispozicion lėvizjet e plota tė parave, kėshtu qė raporti mund tė zvogėlojė shifrat.

Tė dhėnat janė marrė nga investimet dhe raportimet qė kanė publikuar vetė vendet huamarrėse.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi