OPEC nuk do t rris prodhimin e nafts

Shko posht

Super OPEC nuk do t rris prodhimin e nafts

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Jan 18, 2011 11:38 amOrganizata e Vendeve Prodhuese t Nafts (OPEC) bri me dije gjat pasdites se nuk ka n plan t rris prodhimin, pavarsisht se mimi po i afrohet vlers s 100 dollarve pr fui, BBC.

Ministri i Nafts i Emirateve t Bashkuara Arabe deklaroi se nuk sht i shqetsuar pr mimin, duke pasuar n deklarata t ngjashme Iranin, Venezueln dhe Algjerin.

Nuk mendojm se ka nj munges nafte. Tregu sht i furnizuar mir, deklaroi Mohammed bin Dhaen al-Hamli. Sipas Agjencis s Energjis Ndrkombtare, rritja e mimit sht shum shqetsuese.

Ekzistonte nj spekulim se OPEC, organizata q prmbledh 40% t rezervave botrore t nafts, mund t mbante nj mbledhje emergjence s shpejti, pr t diskutuar rreth rritjes s shpejt t mimit t nafts.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi