Miqsia prcaktohet nga gjenet

Shko posht

Super Miqsia prcaktohet nga gjenet

Mesazh nga Ditta prej Tue Jan 18, 2011 5:54 pm


Krkuesit n Shtetet e Bashkuara t Ameriks deklaruan se zbuluan nj
lidhje midis gjeneve dhe zgjedhjeve t miqsis q bjm n mosh t
rritur.

Lajmi u botua ditn e sotme n Journal of Science. Duke prdorur dy
studime t veuara, u zbulua se nj gen q ndikon n alkoolizmin,
gjithashtu bn q sjellja t jet m miqsore dhe e hapur ndaj t
tjerve.

Nj tjetr gen, i cili prcakton veprimtarit metabolike t trupit, ndikon n nj sjellje shmangse dhe m t veuar.

Ajo q shkenctart nuk din, sht nse kto lloj sjelljesh
interpretohen n ndonj mnyr si nj mjet mbrojts i trupit. Lidhja
sht ende e paqart.

Njkohsisht, krkuesit zbuluan se partnert shmangnin parnert q
kan t njjtat smundje dhe kjo gjithashtu lidhet me nj refuzim q ka
origjinn tek gjenet.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi