Pėr seancėn 21 orėshe morėn thasėt e gjumit me vete

Shko poshtė

Super Pėr seancėn 21 orėshe morėn thasėt e gjumit me vete

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Jan 18, 2011 6:40 pmDeputetėt britanikė tė Dhomės sė Epėrme diskutuan pėr 21 orė rresht lidhur me reformat e sistemit tė votimit dhe zvogėlimin e numrit tė pėrfaqėsuesve nė parlament.

Ish shefi i liberalėve, lordi Steel, shqetėsohej pėr deputetėt mė tė vjetėr duke thėnė: “Unė jam 72 vjeēar, por ka edhe mė tė vjetėr se unė dhe nuk e di se si do tė mbijetojnė ata”.

Diskutimi filloi nė orėn 15:48 minuta tė hėnėn, ndėrsa pėrfundoi nė orėn 13 tė martėn, pėr t’i lėshuar rrugė takimeve tjera, por nėse ėshtė e nevojshme seanca do tė fillojė sėrish tė martėn pasdite.

Shumica e deputetėve nuk mbetėn tė kėnaqur me vendimin qė seanca do tė zgjaste tėrė natėn. Fėrkonin sytė, ndėrsa disa edhe dremitėn nėpėr karriget e deputetėve, ndėrsa njėri deputet kishte marrė me vete edhe thesin pėr gjumė, shkruan Daily Mail.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi