Gjykata ftoi macen nė gjykim

Shko poshtė

Super Gjykata ftoi macen nė gjykim

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Jan 18, 2011 6:41 pmAnna Esposito dhe bashkėshorti i saj kanė njė mace tė vogėl - Tabby Sal, tė cilėn e duan aq shumė sa qė e respektojnė si anėtar tė familjes.

Kėshtu para regjistrimit tė fundit tė popullsisė, Tabbyn e regjistruan si anėtarė tė familjes me vėrejtjen se ėshtė vetėm mace.

Vėrejtja e tyre megjithatė nuk ishte e mjaftueshme, kėshtu qė Tabby kohė mė parė ėshtė ftuar nga ana e gjykatės Supreme tė Mbretėrisė nė Suffolk tė Bostonit qė t’i pėrmbushė detyrimet e veta qytetare.

Esposito i shkroi gjykatės duke ia sqaruar se kishte ndodhur njė gabim dhe se Tabby ėshtė vetėm mace, duke ia bashkangjitur letrėn e veterinerit, e cila vėrtetonte se bėhej fjalė pėr “njė mace tė vogėl me qime tė shkurtra”.

Megjithatė kjo nuk mjaftoi, kėshtu qė gjykata ftoi Tabby Sal tė jetė e pranishme si anėtare e porotės dhe si anėtare e porotės gjykata nuk pret qė ajo tė flet gjuhėn angleze nė mėnyrė tė pėrkryer, shkruan Telegraph. /

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gjykata ftoi macen nė gjykim

Mesazh nga Lordi prej Tue Jan 18, 2011 6:41 pm

qfar lopsh

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi