Dik Marti shfajėsohet pėr raportin

Shko poshtė

Super Dik Marti shfajėsohet pėr raportin

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 19, 2011 9:20 am

Raportuesi i Asamblesė Parlamentare tė Kėshillit tė Europės, Dik Martit shfajėsohet nė njė intervistė dhėnė agjencisė shqiptare tė lajmeve “Albinfo” nė Zvicėr. “Nėse e lexoni me kujdes raportin tim, unė nuk them nė asnjė rast se Z. Thaēi ėshtė i implikuar drejtpėrdrejt nė njė trafik organesh, por them se njerėz shumė tė afėrt tė Z. Thaēit janė tė implikuar. Pra, ėshtė e vėshtirė tė mendosh se ai nuk ka dėgjuar kurrė pėr to. Pėr ndryshim nga zonja Karla del Ponte, unė saktėsoj shumė aspekte. Nuk them se bėhet fjalė pėr qindra transplantime tė paligjshme. Flas vetėm pėr njė grusht rastesh”, thotė Marti nė kėtė intervistė.

Ai shfaqjėsohet se raporti iu caktua dhe se pėrveē telasheve nuk i ka sjellė asnjė pėrfitim. Duke thėnė se nuk ėshtė anti-shqiptar, e madje duke e prezantuar veten si njė admirues tė Kadaresė, Marti thotė se dėshiron tė korigjojė disa pėrshtypje tė gabuara qė ka dhėnė raporti i tij. “Nuk kam patur pėr qėllim tė kriminalizoj njė bashkėsi. Dhe as nuk e vė mė nė diskutim pavarėsinė e Kosovės”, thotė ai.

I pyetur mbi dėshmitė nė tė cilat e ka bazuar raportin, Marti shprehet se me shumicėn prej tyre ka biseduar personalisht, ndėrsa detyra e tij ėshtė denoncojė qė mė pas tė kryhen hetime nga tė tjerė. Sipas tij, reagimet kanė qenė tė tepruara dhe se 99.9% e atyre qė kanė folur nuk e kanė lexuar tė plotė raportin pėr tė cilin ai kėrkon njė pėrkthyes profesionist qė ta paraqesė para shqiptarėve.

“Ju e njihni rregullin politik i cila vlen pėr tė gjitha shtetet. Ajo qė thotė se armiku i jashtėm ndihmon gjithmonė pėr tė mobilizuar trupat e brendshme dhe mundėson harresėn e problemeve tė shumta tė brendshme. Kėshtu unė u bėra ai dashi i kurbanit, kurse mendoj se problemet nuk janė tė miat, por ato gjendėn atje brenda dhe atje duhet tė zgjidhen”, deklaroi Marti pėr “Albinfo”.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Dik Marti shfajėsohet pėr raportin

Mesazh nga Lordi prej Wed Jan 19, 2011 10:55 am

e kom percjell kit ngjarje ne Tv
ky veq ooo ka don meja shti tut Thaqit per mos me zbulu rastin e te ndjerit Gecaj i vrar nga shteti zvicrran ne zvicerr ne fund te vitit 2010

ksaj pune i thojn Luje mace kryt e bullit

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Dik Marti shfajėsohet pėr raportin

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 19, 2011 11:31 am

mir e ki lordi ky njeri sish nveti bre ncncnc

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Dik Marti shfajėsohet pėr raportin

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 12, 2011 11:33 pm

kalonn tek rajoni & Botaa

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Dik Marti shfajėsohet pėr raportin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi