Gjuriqit i vazhdohet suspendimi

Shko poshtė

Super Gjuriqit i vazhdohet suspendimi

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 19, 2011 9:28 am

Komandanti i Policisė sė Kosovės nė Zveēan, Nenad Gjuriq, i ka dėrguar njė letėr kėrcėnuese eprorit tė tij, drejtorit tė pėrgjithshėm tė Policisė sė Kosovės, Reshat Maliqi. Burimet nė polici i kanė thėnė portalit Indeksonline, se ai i ka shkruar Maliqit pėr t’i thėnė se nuk ia njeh autoritetin dhe se nuk e ka ndėrmend ta implementojė urdhrin e tij pėr tė konfiskuar targat e Serbisė tė lėshuara pėr Kosovėn. “Nuk do tė ndėrmarrė asnjė hap qė dėmton jetėn e qytetarėve serbė tė Kosovės dhe Metohisė”, ėshtė shkruar mes tjerash nė letėr. Me tė marrė letrėn, i nervozuar me pėrmbajtjen, Maliqi menjėherė ka marrė vendim pėr vazhdimin e suspendimit tė tij, me qėllimin pėrfundimtar largimin e tij nga Policia e Kosovės. Arsyetimi pėr largimin do tė jetė “shkelje e rėndė e urdhrit”. Vazhdimin e suspendimit e ka konfirmuar edhe Policia. “ Atij i ėshtė vazhduar suspendimi deri nė pėrfundimin e hetimeve dhe ēdo gjė varet nga rekomandimet e njėsitit tė hetimeve tė brendshme”, ka thėnė nė njė prononcim pėr Indeksonline, zėdhėnėsi Brahim Sadria. Gjuriq u suspendua mė 14 janar pėr shkak tė mospranimit tė zbatimit tė urdhrit pėr konfiskimin e targave ilegale tė Serbisė nė Kosovė.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi