Rrahim Avdullahut, 30 ditė paraburgimi

Shko poshtė

Super Rrahim Avdullahut, 30 ditė paraburgimi

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 19, 2011 9:28 am

I akuzuar si njėri ndėr aktorėt kryesorė nė vrasjen e policit Triumf Riza, i dyshuari Rrahim Avdullahu ėshtė deklaruar si i pafajshėm dhe njėherėsh i ka mohuar tė gjitha veprimet tė cilat i vihen nė barrė. Kėto deklarime, sipas gjyqtarit paraprak tė rastit, Avdullahu i ka bėrė pak minuta pasi qė prokurori Reshat Millaku ka kėrkuar nga Gjykata qė tė caktohet masa e paraburgimit pėr kėtė tė dyshuar. Sipas gjyqtarit Vehbi Kashtanjeva gjatė seancės sė caktimit tė paraburgimit, i dyshuari nuk e ka pranuar veprėn penale dhe ėshtė deklaruar i pafajshėm. Gjyqtari paraprak Kashtanjeva ka konfirmuar lajmin se pas kėrkesė sė Prokurorisė, Gjykata e ka caktuar masėn e paraburgimit prej 30 ditėsh pėr tė pandehurin Avdullahu. Sipas Kashtajevės, kjo masė ėshtė caktuar pėr shkak tė dyshimi tė bazuar se i pandehuri ka kryer veprėn penale tė vrasjes sė rėndė, nga Neni 147, Paragrafi 1 Nėnpargrafi 3 dhe 9 lidhur me Nenin 23 tė KPPK-sė, vepėr kjo e cila sipas gjyqtarit ėshtė kryer nė bashkėkryerje me Enver Sekiraēėn dhe Ilir Avdullahun (tė vėllanė e tė pandehurit Rrahim Avdullahu). Sipas gjyqtarit paraprak, shkaqet pėr tė cilat ėshtė bėrė caktimi i paraburgimit ėshtė rreziku qė nėse i pandehuri gjendet nė liri mund tė fshihet apo arratiset, me qėllim tė shmangies nga pėrgjegjėsia penale, e po ashtu rreziku i kryerjes sė njė vepre tė ngjashme. “Ky rrezik vjen nga fakti se vepra penale, e cila i vihet nė barrė kėtij personi ėshtė e rėndė dhe pėr tė shqiptohet dėnimi me mė sė paku 10 vjet burg, apo burgim afatgjatė” ka thėnė gjyqtari Kashtanjeva. Rrahim Avdullahu ėshtė arrestuar tė hėnėn nga Policia e Kosovės, ndėrsa vėllai i tij, Iliri, i cili, po ashtu kėrkohet me fletė-arrestin ndėrkombėtar pėr tė njėjtat vepra, ka arritur t’i shmanget arrestimit tė policisė. /KS/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi