EULEX, bastisje pėr njė tender tė dyshimtė

Shko poshtė

Super EULEX, bastisje pėr njė tender tė dyshimtė

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 19, 2011 9:30 am

Departamenti ekzekutiv i Policisė sė EULEX it ka bastisur tė martėn katėr kompani nė vende tė ndryshme nė Prishtinė, nė rajonin e Pejės dhe nė Prizren, lidhur me hetimin pėr njė tender tė dyshimtė ku ėshtė e pėrfshirė Ministria e Transportit dhe Postė Telekomunikacionit. Bastisjet janė autorizuar nga gjykatėsi i EULEX-it i procedurės paraprake nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė. Nė njė hetim tjetėr pėr tenderė tė dyshimtė nė komunėn e Gjilanit, Departamenti ekzekutiv i Policisė sė EULEX-it ka kryer bastisje nė dy kompani nė Gjilan. Bastisjet janė autorizuar nga gjykatėsi i EULEX-it i procedurės paraprake nė Gjykatėn e Qarkut nė Gjilan. Dy hetimet e lartcekura pėr korrupsion janė nėn mbikėqyrjen e Prokurorisė Speciale tė Kosovės (SPRK), thuhet nė njė komunikatė tė lėshuar nga EULEX.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi