Sekuestrohen mbi 7 kg marihuanė, arrestohen dy persona

Shko poshtė

Super Sekuestrohen mbi 7 kg marihuanė, arrestohen dy persona

Mesazh nga Gonna prej Wed Jan 19, 2011 9:31 am

Operacioni policor i koduar me emrin “Start”, i ndėrmarrė tė hėnėn nė Prishtinė, ēoi nė pranga dy persona dhe konfiskimin e mbi 7 kilogramėve marihuanė. G. Pireva dhe A. Karavidaj qė tė dy nga Prishtina u arrestuan nga oficerėt e Departamentit Kundėr Krimit tė Organizuar. Drejtoria Antidrogė ka kryer operacionin “STARTI“ nė regjionin e Prishtinės, gjatė kėtij operacioni janė kryer bastisjet nė dy shtėpi, pronė tė personave tė dyshuar. Gjatė zbatimit tė kontrollit tė shtėpive, hetuesit policorė kanė gjetur dhe sekuestruar si pjesė tė provave materiale 7. 630 kg substancė narkotike tė llojit marihuanė, tė paketuar dhe pėrgatitur pėr shitje, 691 copė tableta-substancė narkotike tė llojit Ekstazi, njė peshore pėr matje, njė pistoletė (7.65 cl) me 4 fishekė, dy laptopė, tri videokamera, njė veturė “OPEL Kadet”. Shuma e kėtyre substancave narkotike arrin vlerėn rreth 10.000 euro.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi