Persianėt............

Shko poshtė

Super Persianėt............

Mesazh nga Laksi prej Wed Jan 19, 2011 2:21 pm

Persianėt kishin njė
ritual tė pėrhershėm qė konsiston nė kėmbimin e vezėve si shenjė e
fillimit tė pranverės. Arsyeja e kėtij rituali qėndron nė besimin se
veza ėshtė embrioni i jetės. (rikthimi i botės nė jetė pas ndėrprerjes
letargjike gjatė dimrit)
E njėjta gjė sot pėrdoret gjatė pashkėve
kristiane tė cilat jo rastėsisht janė nė pranverė pasi japin kuptimin
thellė tė rikthimit nė jetė. (pėrplasja e vezėve tė lyera)

_________________
Sot do tė Lirohem nga druajtjet e mia. Nuk do tė frikohem tė jem i tillė ēfarė jam, tė gėzohem dhe tė kėnaqem me tė bukurėn. Pa frikė do tė dashurojė dhe pa frikė do tė besojė se mė duan ata qė unė i dua.
avatar
Laksi
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 18758
Mosha : 27
Viti: : 21/07/1990
Vendbanimi: : Nė brendėsi tė Lėkurės sate
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 13/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi