Rinas, arrestohet kosovari i kėrkuar pėr trafik droge

Shko poshtė

Super Rinas, arrestohet kosovari i kėrkuar pėr trafik droge

Mesazh nga Lim-On prej Wed Jan 19, 2011 8:34 pmNjė qytetar nga Kosova ėshtė arrestuar dje nė Aeroportin e Rinasit
pasi rezultonte nė listėn e personave tė kėrkuar nga Interpoli nė Itali.
Pasditen e djeshme, efektivat e policisė nė Aeroportin e Rinasit kanė ndaluar Erjon Rexhėn, 32 vjeē, lindur nė Prishtinė.
Pėr Rexhėn, Gjykata e Romės, me vendimin Nr. 6540/2006, datė
17.10.2006, e ka dėnuar atė pėr veprat penale tė “pjesėmarrjes nė
organizatė kriminale”, “trafikimi i narkotikėve (kanabis)” dhe
“falsifikim dokumentesh”.
Pėr tre veprat penale Rexha ėshtė dėnuar nga Gjykata e Romės me 10
vite burg. Sipas policisė, ai ka qenė duke u kthyer nga Anglia ku
qėndronte prej disa kohėsh.
Gjatė verifikimit nė sistemin e Interpolit, nga shėrbimet e policisė,
ka rezultuar qė ky shtetas ishte i shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar.
Ndaj Rexhės ėshtė marrė masa e arrestit dhe pritet ekstradimi i tij drejt Italisė.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 27
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi