Mustafa: Nė vjeshtė do tė mbahen zgjedhjet e reja

Shko poshtė

Super Mustafa: Nė vjeshtė do tė mbahen zgjedhjet e reja

Mesazh nga Lim-On prej Thu Jan 20, 2011 7:17 amNė vjeshtė do tė mbahen zgjedhjet e pėrgjithshme dhe pėr kėtė
LDK-ja duhet tė pėrgatitet, ka thėnė tė mėrkurėn nė restorantin
‘Majestic’ i pari i LDK-sė, Isa Mustafa, gjatė hapjes sė fushatės
elektorale nė Mitrovicė.
“Kėto zgjedhje nuk kanė legjitimitet
pėr institucione afatgjate, pasi ato nuk bazohen nė vota tė qytetarėve,
por nė numėrim, nė manipulime dhe lėshimet tjera nė votime”, tha
Mustafa. Sipas tij “institucionet qė dalin do tė jenė afatshkurtėr, sa
pėr tė pėrgatitur zgjedhjet e reja, pra ligjin e ri zgjedhor, nė mėnyrė
qė nė vjeshtė tė kemi zgjedhje ku kutitė mbushen nga qytetarėt e jo nga
PDK-ja.
“Ata qė morėn numrat janė humbėsit, pasi shumė shpejt do ballafaqohen
me dėnimin pėr zgjedhje tė reja”, ka thėnė lideri i LDK-sė nė
Mitrovicė, njofton Koha.
“LDK-ja do tė punojė nė realizimin e programit tė vetė, qė ėshtė
autentik dhe vazhdimėsi e programit tė kohės sė drejtimit tė LDK-sė nga
Ibrahim Rugova. LDK-ja ka program tė veēantė pėr Mitrovicėn, qytet ky ku
deri mė tashti pothuaj nuk ėshtė investuar asgjė”.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mustafa: Nė vjeshtė do tė mbahen zgjedhjet e reja

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jan 20, 2011 5:22 pm

hahahaha qysh shohin endrra more

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi