Studenti pagoi vitin me nj thes para

Shko posht

Super Studenti pagoi vitin me nj thes para

Mesazh nga Lim-On prej Thu Jan 20, 2011 7:28 am

Studenti i Universitetit Boulder n Colorado, Nic Ramos, i
indinjuar me vendimin pr rritjen e pagess s studimit, vendosi t
protestoj me nj mnyr kreative pagoi 14.309 dollar e 51 cent me
kartmonedha prej 1 dollarve dhe kusurin tjetr n monedha.
Nic
Ramos kaloi dy dit duke mbledhur parat npr banka dhe i futi n nj
thes i cili n fund peshonte 15 kilogram dhe i drgoi drejt e n
universitet.
Kur Ramos vendosi thesin n pult, puntort e administrats s
universitetit mbetn gojhapur. Zdhnsi i Universitetit t Colorados
Bronson Hilliard tha se tre veta mezi i numruan parat pr nj or.
E tra filloi si shaka. Por pasi mendova mir pr t gjitha, e
kuptova se duhej ta paguaja nj shum t madhe parash. Me kt gjest
dshirova tua trheq vrejtjen universitetit, tha Nic Ramos.
Ai thot se tash m shum i mon prindrit e tij q paguajn shkollimin.


_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi