Reklamat mė tė kėqija nė vitin 2010

Shko poshtė

Super Reklamat mė tė kėqija nė vitin 2010

Mesazh nga Lim-On prej Thu Jan 20, 2011 7:34 am

Ashtu si edhe vitin e kaluar, ėshtė kryer njė anketė nė mostrėn
prej 1000 britanikėve pėr tė mėsuar se cila reklamė i ka nervozuar ata
mė sė tepėrmi.
Dhe mu ashtu si edhe vitin e kaluar, nė maje
tė listės ėshtė “kėngėtari trashaluq i operės” Gio Compario i cili
paraqitet nė materialin promovues tė faqes sė internetit “GoCompare”. 59
pėr qind e britanikėve nervozohen sa herė ta shohin reklamėn e
“GioCompario” gjatė emisioneve televizive.
Muzikėn qė pėrcjellė reklamėn e faqes sė internetit “Webuyanycar.com”
e urrejnė 48 e tė anketuarve, derisa 42 pėr qind nuk mund ta
paramendojnė aktorin britanik Billy Murray duke reklamuar pėr firmėn
“Injurylaėyers4U.co.uk”.
Ndėr reklamat tjera tė cilat britanikėt s’mund t’i durojnė gjenden
edhe reklama e L’oreal me Cheryl Cole si dhe reklamat e firmave
“CashMyGold.com.co.uk”, “Halifax”, “Foxy Bingo”, “Nintendo”,
“Moonpig.com”, “Moneysupermarket.com” dhe “Microsoft”.


_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi