Kur ajo ndodhet nė “qendėr”

Shko poshtė

Super Kur ajo ndodhet nė “qendėr”

Mesazh nga Ditta prej Thu Jan 20, 2011 2:52 pmArti i
tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i thjeshtė. Femrat,
qė e dinė se ēfarė kėrkojnė, “nuk bien pre” e replikave tė lehta.
Shumė
meshkuj refuzojnė t’i drejtohen njė femre, duke menduar se nuk i
pėrshtaten atyre, ndoshta ngaqė i duket tipi i femrės, qė nuk reagojnė
ndaj shenjave tė ndryshme dhe ja se si krijohen njė seri tė pa vėrtetash
tė komunikimit. Nė qoftė se e dini se si, ku dhe kur ta bėni kėtė gjė,
“arti” i tė propozuarit nuk ėshtė asgjė mė shumė se sa tepėr i thjeshtė.
Sė pari, mbani mend qė koha nuk ėshtė nė anėn tuaj dhe pėr kėtė gjė
duhet tė bėheni sa mė kreativė. Keni nė dispozicion vetėm disa minuta
pėr t’i treguar se ēfarė mund tė bėni, pėrpara se ajo tė gjejė njė
“punė” tjetėr, larg jush. Por, varet edhe nga konteksti.

Mbivlerėson cilėsitė
Pėrveēse e di qė je njė tip fantastik, kjo s’do tė thotė qė edhe ajo
ta dijė kėtė gjė. Pjesa mė e madhe e femrave, do t’i mbajnė “tentakulat
mbrojtėse” sipėr, kur tenton t’i “pushtosh” hapėsirėn e tyre personale,
gjė krejt normale nė fund tė fundit. Me pak humor mund ta rregullosh
kėtė gjė.

Pėrpiqesh ta “vėsh nė lojė”
Nuk po i kushton kujdes aq sa duhet. Shenja e respektit ėshtė mė e
rėndėsishme dhe kjo ėshtė arma jote! Mos u pėrpiq t’i marrėsh numrin e
telefonit qė herėn e parė. Ajo e ka mėsuar tashmė qė ju po pėrpiqeni ta
zini tė dashur, kėshtu qė zgjidhni njė mėnyrė tjetėr, ndryshe nga ajo qė
po mendon. Pėrpiqu t’i thuash direkt se ēfarė kėrkon nga ajo dhe mos ia
fut kot, pasi vetėm kėshtu do ta dehni me sharmin tuaj. Nė qoftė se do
adoptosh njė sjellje tė qetė dhe tė shprehesh qartė, do t’i lėsh asaj tė
kuptojė qė ti ke njė personalitet tė besueshėm.

Mos krijo plane “luftėrash”
Disa njerėz mund tė improvizojnė mjaft mirė, por ti ke mė shumė
shanse tė mos jesh njė prej tyre. Njė plan i mirė detajuar, do tė
ndihmojė sė tepėrmi, ndonėse kjo mundėsi nuk ėshtė mė e mira nė kėtė
botė. Megjithatė, pėrllogaritja qė nga shtėpia nuk do tė ndihmojė ty me
atė ēfarė gjen “nė treg”, por s’ke ēfarė bėn. Kjo ėshtė magjia e
joshjes!

Je arrogant
Ke makinė dhe rroba tė shtrenjta, por gjithmonė ja pėrmend kėto sa
herė qė hap gojėn. Nuk ekzagjerojmė me asgjė kur themi se ekzistojnė
shumė ekzemplarė tė tillė pėrreth. Ndonėse mund tė jesh me njė stad
material mbi mesataren, mėso tė kesh njė sjellje tė pėrshtatshme. Madje
edhe femrat seksi e dallojnė lehtėsisht arrogancėn mashkullore, por njė
fjalė ėshtė lehtėsisht! Pėr aq kohė sa nuk do tė besosh se femra tė
cilėn po josh ėshtė njė objekt material dhe ajo tė pėrket vetėm ty,
indiferent nga sjellja jote, ēdo gjė do tė jetė “nė rregull”.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi