Ēfarė di unė pėr abortin, “biseksualizmin” dhe tė dashurin e vajzės sime

Shko poshtė

Super Ēfarė di unė pėr abortin, “biseksualizmin” dhe tė dashurin e vajzės sime

Mesazh nga Ditta prej Thu Jan 20, 2011 2:55 pm

Erdhėn thjesht pėr tė kaluar ndėrrimin e viteve nė Tiranė, dhe planet
u ndryshuar rrugės. Nuk ngurron t’i ēojė mė tej sekretet e vajzės sė
saj, ndėr konkurrentet mė tė hapura nė BB4. Arta Hysko, nėna e Elisa
Ēaushit ,rrėfen se si e bija u bė pjesė e kėtij “reality show”. Pas 12
vitesh qė kishte jetuar nė Londėr me dy vajzat e saj dhe divorci nga
bashkėshorti, ajo mendon pėr njė rikthim nė Shqipėri. Pėr Elisėn, ajo ka
shumė pėr tė thėnė. Nga marrėdhėnia e saj me babain e divorcuar, aborti
para dy vitesh, dhe tė dashurin qė ka lėnė jashtė shtėpisė, Arta Hysko i
zbulon mė tej nė kėtė intervistė pėr “Panorama Plus”.

Pas eksperiencave nė fushėn e modės dhe nė njė gare bukurie nė vitin
2007 nė Angli, vajza juaj hyn nė njė “reality show” si BB. Pse vendosi
Elisa tė bėjė kėtė aventurė televizive?

Nė fakt ne kishim njė ofertė qė na erdhi nga njė mik i familjes pėr
tė festuar Vitin e Ri nė Shqipėri. Pas njė udhėtimi pėr 48 orė nga
Londra, mbėrritėm nė mėngjesin e datės 26. Nė datėn 28 nė mbrėmje, unė
dhe Elisa hymė nė njė kafe-internet dhe Elisa me tha qė ishin duke
vazhduar aplikimet pėr “Big Brother Albania”. Pasi u konsultuam aty pėr
aty, e bėri aplikimin online. Sapo dolėm te dera internetit morėm
telefonatėn nga “Top Channel”pėr tė bėrė audicionin qė mė pas e fitoi.
Para se tė hynte nė lojė, fjalėt e saj ishin: “Kam shumė pėr tė dhėnė
dhe dua tė marr shumė. Dua tė pėrjetoj dhe eksperiencėn nė BB4 pėr t’u
pėrballur me realitetin shqiptar, kėtė herė nė njė mėnyrė tjetėr”.

Nė rrėfimet e saj, Elisa nisi te tregonte historinė e jetės nė Angli,
ku pėrmendi divorcin e prindėrve, pa u thelluar nė detaje. Ēfarė ndodhi
mes jush pas largimit nė Angli?

Jeta atje ishte shumė e ashpėr dhe pėr ne ishte njė eksperiencė e re.
Duke e pėrjetuar shumė keq rritjen e dy vajzave e vetme dhe pa asnjė
pėrkrahje nga i ati i tyre, i cili nė atė kohė nuk punonte dhe iu fut
alkoolit, pasi ndiente mungesėn e familjes sė tij si dhe ikjen jashtė,
me mirėkuptim bėmė ndarjen. Mė pas ai u fejua me njė grua tjetėr pas
gjashtė muajsh dhe mesa di, ata tani jetojnė tė lumtur si ēift. Kam
pasur relata shumė tė mira me tė dy. Gruaja e tij aktuale mė ka
respektuar dhe mė ka pėrkrahur, qoftė dhe nė problemet e mia. Mė ėshtė
gjendur dhe kur kam pastur probleme shėndetesore duke mė shoqėruar nė
spital.

Cila ėshtė marrėdhėnia e Elisės me tė atin, sepse dukej sikur kishte njė brengė…

Elisa dhe Eni (vajza mė e vogėl) u prekėn shpirtėrisht, kur i ati
kishte 50 vjetorin dhe pas njė ftese tė refuzuar prej tij nuk folėn me
tė. Me gjithė pėrpjekjet e mia Elisa kontaktoi nė telefon me tė, por jo
si herėt e tjera.U fye nė fakt, por Elisa ėshtė vajzė inteligjente dhe
unė jam shumė e sigurt qė tė dyja do e falin dhe do i gjenden babait tė
tyre nė ēdo moment ashtu si dhe ai.

Gjithashtu ajo ka pohuar se ka abortuar njė fėmijė nė Angli. Ishit nė dijeni tė kėtij fakti dhe ēmund tė thoni mė shumė?

Unė jam nė dijeni tė gjithēkaje qė i ndodh sime bije. Jam shumė e
afėrt me vajzat e mia dhe s’kemi kufizime ose prapaskena nė ēdo gjė qė
bėhet ose ndodh. Elisa ishte nė lidhje me njė djalė dhe tė dy duheshin
shumė. Por nė atė atė kohė ajo po bėnte kurse kualifikimi dhe ishte e
preokupuar tė bėnte punėn dhe kurset nė tė njėjtėn kohė. Kjo ishte
arsyeja qė ajo vendosi tė mos e mbante fėmijėn. Pėr ēfarė ėshtė thėnė
deri tani dua tė sqaroj se Elisa e di shqipen, po shumė herė nuk e gjen
fjalėn e duhur dhe nė kėtė rast e kanė keqinterpretuar atė qė ajo ka
thėnė nė lidhje me abortin. Fjalėt e saj ishin: “Ai nuk mori
pėrgjegjėsinė pėr fėmijėn, por jo se ai nuk njohu atėsinė. Ai thjesht
mendonte se ishte herėt pėr tė marrė njė vendim tė tillė dhe mbaj mend
t’i ketė thėnė Elisės: “Dua qė tė mbarosh kėto qė ke nisur,
universitetin dhe pastaj tė bėjmė martesė dhe tė nisim jetėn. Je shumė e
re pėr ta nisur jetėn me njė fėmijė. » Unė isha dakort me tė dhe e
pėrkraha Elisėn nė vendimin qė mori.

Duket se Elisa ėshtė njė nga vajzat mė tė hapura nė kėtė show, ku
vjen puna pėr tė treguar edhe tė fshehta si ky i abortit. Nuk tė duket e
tepėrt kjo?

Elisa ėshtė e ēiltėr dhe nuk fsheh asgjė. Kėtė mbase e keni kuptuar
dhe ju tashmė nga ēiltėrsia me tė cilėn ajo flet dhe tregon nė BB4.
Mbase njerėzit e quajnė tė tepėrt, por unė jam ajo qė i kam treguar nė
jetė se, “ēiltėrsia” ėshtė virtyt, qė ka vlera te njeriu.

Ajo ka folur po ashtu se kishte njė lidhje para se tė hynte nė BB me
njė djalė qė quhet Fatjon. Bėhet fjalė pėr ndonjė lidhje stabėl?

Elisa ėshtė nė njė moshė qė askush s’e detyron nė zgjedhjet e saj.
Mua thjesht mė tregon pėr ēfarė i ndodh dhe kėrkon tė dijė mendimin tim
si nėnė. Pėr lidhjen esaj jam nė dijeni. Ėshtė njė lidhje e re dhe e
bukur. Mė shumė s’kam ē’mund tė them.

Si e sheh lojėn e Elisės deri tani ? Ėshtė ajo vajza qė ke njohur?
Me cilin nga djemtė do t’ju pėlqente tė krijonte intimitet dhe me cilin
jo kategorikisht?

Tė them tė drejten nuk e kam ndjekur shumė, pasi nuk i kam kushtet
kėtu ku jam pėr momentin. Ndjek tė gjitha ngjarjet dhe lajmet qė japin
pėr tė, nė pėrmbledhjet e BB4 si dhe nga gazetat. E thashė mė sipėr,
Elisa ėshtė nė njė lidhje dhe nuk ėshtė futur me qėllim lidhjeje. Pėr
mua tė gjithė djemtė janė tė mrekullueshėm dhe secili me natyrėn e vet
ka sjellė diēka tė re nė BB4.

Por kemi parė tė jetė afruar mė shumė me Algenin, do t’ju pėlqente ky banor pėr tė krijuar afrimitet me vajzėn tuaj?
Elisa ėshtė e komunikueshme dhe shumė e afėrt, ka shume miq, e duan
shumė dhe e konsiderojnė si motrėn e tyre. I falėnderoj tė gjithė miqtė e
saj tė Facebookut si dhe gjithė shqiptarėt, tė cilėt e votuan si tė
preferuarėn e tyre.

Synimi kryesor i Elisės ėshtė tė fitojė paratė, apo famėn duke bėrė protagonisten?

Elisa ėshtė shumė e thjeshtė, fama s’i ka hyrė kurrė nė sy. Ka bėrė
parada mode dhe gjithmonė me kokėn lart e ka prezantuar vetveten si
shqiptare. Siē jua shpjegova mė lart ishte thjesht njė provė pėr tė
provuar shansin dhe pėr tė marrė njė eksperiencė nga Shqipėria e saj, qė
ajo e do me shpirt.

Njė koment mediatik e ka quajtur “bisekusale”...

Po, kėtė lajm ma kanė njoftuar me mesazh nė telefon. Elisa ka thėnė
thjesht qė, “i puth shoqet, siē puth mamin nė buzė dhe ato kanė pohuar
“biseksualja e BB”. S’mė erdhi mirė. Unė e njoh vajzėn time dhe jam njė
nėnė me mentalitet shqiptar, qė i ruaj traditat. Erdhi pėr tė marrė njė
eksperiencė dhe me dėshirėn, qė bukurinė dhe inteligjencen e saj t’ia
dhurojė kėtij populli jo Anglisė dhe ėshtė shumė e rėndė pėr tė dhe
gjithė familjen time tė lexojnė gjėra tė tilla. Por Elisa ėshtė shtetase
angleze dhe ligji e mbron.

Hyrja e saj nė BB4, ndoshta ka qenė njė arsye pėr njė rikthimin pėrfundimtar tuaj nė Shqipėri?

Tė dyja vajzat e mia vijnė me mall dhe e pėrjetojnė shumė keq
kthimin, duke krahasuar harenė e kėtushme me zymtėsinė e Londrės,
shijimin e plazhit dhe detin e mrekullueshėm me oqeanin e ftohtė dhe
jetėn e akullt tė Londrės. Ato janė tė gatshme tė tregojnė pėr
Shqipėrinė e tyre tė dashur nė ēdo moment dhe kohė.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi