Pasta e dhmbve i reziston oreksit

Shko posht

Super Pasta e dhmbve i reziston oreksit

Mesazh nga Ditta prej Thu Jan 20, 2011 3:08 pm


Pasta e dhmbve ndihmon n uljen e oreksit. Ndryshimi i sasis
s fluorit ndihmon pr ti rezistuar dshirs pr t ngrn m tepr.
Ushqimet
e parafinuara, veanrisht ato me fibr, stimulojn hormonet q ulin
oreksin dhe duke e br trupin tuaj te ndihet plot. Larja e dhmbve ose
m sakt pasta e dhmbve ndihmon n uljen e oreksit. Ndryshimi i
sasis s fluorit ndihmon pr ti rezistuar dshirs pr t ngrn m
tepr. Duhet t jeni t qndrueshm n zbatimin e orareve t s ngrnit
pr t mos sjell ndryshime n ndjesin pr t krkuar vazhdimisht
ushqim. Vetm kshtu hormonet q sjellin oreksin mund t ndalohen.
Hani ngadal, sepse n kt mnyr e ndihmoni stomakun tuaj q t
punoj normalisht dhe t mos shfaq probleme. Shpejtsia n t ngrn
apo dhe nj ngrnie e rnduar sjell probleme po ashtu mund t oj dhe
n smundje t stomakut.
sht e kshillueshme q t konsumoni ushqime sa m t lehta, t
pasura me t gjitha vitaminat, yndyrat dhe karbohidratet e nevojshme.
Nj teprim n nivelin e ktyre prbrsve do t sillte probleme jo vetm
pr stomakun por pr gjith organizmin.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi