Nė Spanjė hapet hoteli i punuar me 12 tonelata bėrllok

Shko poshtė

Super Nė Spanjė hapet hoteli i punuar me 12 tonelata bėrllok

Mesazh nga Ditta prej Thu Jan 20, 2011 3:10 pmNė kryeqytetin e Spanjės nė Madrid ėshtė hapur hoteli i cili
ėshtė i punuar tėrėsisht prej bėrllokut. Muret e tij “janė zbukuruar” me
konserva, pėlhurė, orė tė prishura, kitara, lodra..., ndėrsa hoteli
interesant po tėrheqė interesin e shumė turistėve.

ndėrtimin e hotelit Beach Garbage janė shfrytėzuar 12 tonė bėrllok tė
cilin baticat e hodhėn nė brigjet e plazheve evropiane, si dhe bėrlloku
nga vendi i hedhjes sė mbeturinave.
Hotelin me pesė dhoma e projektoi dhe ndėrtoi artisti gjerman Ha
Schult. Ai shpreson se me projektin e tij do tė tėrheqė vėrejtjen
njerėzve pėr sasinė e mbeturinave qė shkakton turizmi masiv.
“E kam punuar hotelin Beach Garbage pasi oqeanet tona vėrtetė janė
vendet mė tė mėdha pėr hedhjen e bėrllokut”, tha Schult pėr AFP-nė.
Ai tha se deri nė 40 pėr qind tė bėrllokut tė shfrytėzuar pėr
ndėrtimin e hotelit, i cili gjendet nė pjesėn e qytetit ku mbahet
panairi ndėrkombėtar i turizmit, i ka mbledhur nėpėr plazhet e
Britanisė, Francės, Gjermanisė, Italisė dhe Spanjės. Hotel Beach Garbage
do tė hapet mė 23 janar

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi