Greqia, penges e integrimit t Shqipris

Shko posht

Super Greqia, penges e integrimit t Shqipris

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Jan 21, 2011 12:26 amEurodeputeti grek Jorgos Kumucakos ka deklaruar se Bashkimi Evropian nuk do t cel negociatat me Shqiprin nse m par ajo nuk zgjidh cshtjen e nacionalizmit.

Kumucakos ka br t ditur se pr kt cshtje, q sht mjaft shqetsuese nga qarqet greke, ka marr garanci nga komisioneri pr Zgjerimin, Shtefan Fyle.

Nuk do t caktojm datn e hapjes s negociatave nse Shqipria nuk zgjidh m par problemin e nacionalizmit, ka deklaruar Fyle sipas eurodeputetit grek.

N 12 kriteret q Shqipria duhet t plotsoj pr hapjen e negociatave t antarsimit, nacionalizmi sht thelbsor.

Pr t konfirmuar shqetsimet e tij, Kumucakos ka kujtuar ngjarjen e Himars, at t varreve n Boboshtic, si dhe raste t tjera.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi