'Ruset vishen si prostituta'

Shko posht

Super 'Ruset vishen si prostituta'

Mesazh nga Lim-On prej Fri Jan 21, 2011 7:35 am


Veshjet provokative dhe grimi i rnd q prdorin ruset kan
trazuar klerin e kishs s atjeshme ortodokse. T martn zdhnsi i
kishs ortodokse, peshkopi Vsevolod Caplin, n nj letr t hapur shkroi
se Ruset vishen si prostituta dhe se femrat q vishen n mnyr
provokative dhe vendosin grim t tepruar kurr nuk do t gjejn burra
pr s mbari.
Kjo nuk sht hera e par q Caplin zemron
feministet ruse. Muaj m par nxiti reagime t ashpra kur tha se femrat
q veshin funde t shkurta dhe pin alkool jan vet fajtore nse i
dhunon dikush.
Edhe me at rast ai u bri thirrje femrave ruse q t vishen si u ka hije dhe t jen m serioze

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi