Tė ftohtit dhe bora “hajgare” pėr trupat elite

Shko poshtė

Super Tė ftohtit dhe bora “hajgare” pėr trupat elite

Mesazh nga Lim-On prej Fri Jan 21, 2011 7:39 amAnėtarėt e Shėrbimit sekret kinez pėr operacione speciale
dėshmuan se tė ftohtit dhe bora nuk paraqesin ndonjė problem pėr ta. Tė
zhveshur nga beli e sipėr ata treguan shkathtėsitė e tyre.
Njėsiti
elitė, i cili ėshtė pjesė e Armatės Nacionalēlirimtare ėshtė paraqitur
me njė performancė tė rrallė publike, nė afėrsi tė kampit tė stėrvitjes
nė Wihan tė provincės kineze Hubei.
Tė reshurat e borės nė kėtė rajon tė Kinės janė njė dukuri e rrallė.
Ky ishte shansi i mirė pėr t’i zbuluar “pikat e dobėta” tė njėsitit
special.
Rekrutėt u urdhėruan qė nė temperaturat minus tė kryejnė stėrvitjet e
tyre tė vėshtira pėrfshirė edhe ecjen me duar. Ata demonstruan edhe
njohuritė e tyre nė kung-fu nė duelet ndėrmjet vete. Pastaj pasoi
“pastrimi” me borė.
“Kėta ushtarė kalojnė stėrvitje tė vėshtira pėr t’i rezistuar
kushteve tė rėnda atmosferike qė mund t’i ndodhin atyre gjatė luftės.
Nėse kanė frikė pak nga bora e tė ftohtit, ata kanė ardhur nė vendin e
gabuar”, tha njėri prej instruktorėve

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Tė ftohtit dhe bora “hajgare” pėr trupat elite

Mesazh nga Zyma prej Tue Jan 25, 2011 2:27 pm

te fort per bes

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi