Serbia dėnon me 101 vjet burg 9 tė rinj shqiptarė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Serbia dėnon me 101 vjet burg 9 tė rinj shqiptarė

Mesazh nga Gonna prej Sat Jan 22, 2011 11:23 am

Gjykata Supreme e Serbisė nė Beograd ka dėnuar me 101 heqje lirie nėntė pjesėtarėt e tė ashtuquajturit ‘Grupi i Gjilanit’, pėr kinse krimet e bėra ndaj civilėve serbė dhe nacionaliteteve tė tjera nė territorin e Gjilanit, nė periudhėn qershor-shtator 1999.

Agush Memishi ėshtė dėnuar me 15 vjet, Faton Hajdari 10 vjet, Ahmet Hasani u dėnua me 10 vjet burgim, Nazif Hasani 10 vjet, Samet Hajdari 15 vite, Ferat Hajdari 8 vjet, Kamber Sahiti 8 vjet, Sylejman Sadiku 15 vjet dhe Burim Fazliu 10 vjet burgim.

Pesė tė liruarit me kusht Nazif Hasani, Ahmet Hasani, Samet Hajdari, Kamber Sahiti dhe Burim Fazliu kthehen nė shtėpitė e tyre derisa gjykata tė dėrgojė vendimin nė afatin dymujor pėr vuajtjen e dėnimit nė burg. Gjatė kėsaj periudhe tė liruarit me burg do tė kenė obligim qė do tė hėnėn tė lajmėrohen nė stacionin policor nė Preshevė nga ora 07.00 deri nė ora 20.00. /KP/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi