Apel shoferėve pėr kujdes

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Apel shoferėve pėr kujdes

Mesazh nga Gonna prej Sat Jan 22, 2011 11:23 am

Pas ndryshimeve tė fundit atmosferike, policia u bėn thirrje qytetarėve pėr vigjilencė gjatė pjesėmarrjes sė tyre nė trafik, nė mėnyrė qė tė evitohen aksidentet e mundshme qė mund tė vijnė pėr shkak tė kushteve mė tė vėshtira pas tė reshurave tė borės dhe motit tė ftohtė. Policia u bėn thirrje qytetarėve qė tė jenė tė pajisur edhe me pajisje dimėrore. Zėdhėnėsi i policisė, Baki Kelani ka bėrė tė ditur se nė akset rrugore Pejė - Kullė, Gjakovė - Qafė e Prushit, Doganaj - Brezovicė, Prishtinė – Mutivodė, si dhe akset e tjera rrugore ku priten vėshtirėsi mė tė mėdha nė qarkullimin e komunikacionit, do tė ketė patrullim dhe kontroll mė tė shtuar tė njėsive tė komunikacionit. Ndėrkohė, rekomandohet respektimi i shenjave tė komunikacionit pėr pėrdorimin e zinxhirėve nė kėto segmente tė rrugės pėr automjete, ka thėnė Kelani.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi