Nė Danimarkė gjetėn jashtėtokėsorin nga Ballkani?

Shko poshtė

Super Nė Danimarkė gjetėn jashtėtokėsorin nga Ballkani?

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Jan 22, 2011 3:50 pmNė ishullin Sealand gjatė ndėrrimit tė gypave tė vjetėr tė kanalizimit, njė danez gjeti njė kafkė tė pazakontė pėr tė cilėn dyshohet se vjen nga rajoni i Ballkanit dhe i takon njė jashtėtokėsori.

Derisa po ndėrronte gypat e vjetėr tė kanalizimit, danezi Anton Spangenberg nė oborrin e tij nė ishullin Sealand gjeti njė kafkė tė pazakontė pėr tė cilėn ekzistojnė disa teori.

Mė intrigantja ėshtė ajo se kafka i pėrket njė jashtėtokėsori, i cili vjen nga rajoni i Ballkanit, ndėrsa nė ishullin e lartpėrmendur arriti nėpėrmjet Parisit dhe Munchenit, njofton RTL.

Kafka nga ishulli Sealand ėshtė rreth njė herė e gjysmė mė e madhe se kafka e homo sapiensit. Bien nė sy zgavrat e mėdha tė syve, pėr tė cilat thuhet se janė tė pėrshtatura pėr jetėn nė terr, nėn tokė ose nė planetin i cili sillet nė ndonjė yll tė largėt.

Analizat e dėrguara nė Institutin Niels Bohr dėshmuan se kjo krijesė ka jetuar ndėrmjet 1200 deri 1800 vjet mė pėrpara, ndėrsa ėshtė varrosur pas vitit 1900.

Edhe mė tutje mbetet mister nėse kafka i takon njė jashtėtokėsori, ėshtė pjesėtar i ndonjė specie deri mė tash tė pazbuluar ose bėhet fjalė pėr njė qenie tė deformuar njerėzore, shkruan RTL.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi