Facebook, shkak pr divorcet

Shko posht

Super Facebook, shkak pr divorcet

Mesazh nga Ditta prej Sun Jan 23, 2011 7:10 amFacebook sht duke u konsideruar fajtori kryesor pr ndarjet n rritje t ifteve, pasi q tani tradhtit po bhen online.
Ndarjet
vijn si pasoj e mundsis s shtuar pr palt q pasi takojn
njerzit, t flirtojn me ta. Nga ana tjetr, nse p.sh mashkulli shikon
fotot e ndonj vajze, flet me t n chat dhe krijon lidhje, ather
pr t dashurn e tij sht m leht q ta zbuloj, pasi q pr kt
shfrytzohen profliet e rrejshme.
Avokatt q aranzhojn divorcet n Britani kshillojn iftet e
prekura q t mos prdorin Facebook-un, n mnyr q t shmangin
kontaktet me njerzit e rinj dhe me ish-t dashurit.
Bashkshortt t cilt kan pasur dyshime pr martesat e tyre kan
spijunuar dhe kan gjetur dshmi pr aferat, t cilat kan uar drejt
ndarjeve, ka thn Emma Patel e institutit Hart Scales & Hodges
Solicitors pr The Sun.
Ne kshillojm iftet t heqin dor nga faqet si Facebooku derisa t jet zgjidhur divorci i tyre, prfundoi ajo

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi