Si tė largohet ‘teprica’ nga barku?

Shko poshtė

Super Si tė largohet ‘teprica’ nga barku?

Mesazh nga Ditta prej Sun Jan 23, 2011 7:11 ampas lindjes, indi dhe muskujt e barkut bėhen mė tė lėshuar, tė
butė, ndėrsa organet e brendshme tė barkut e spostojnė lėkurėn e barkut
nga jashtė.
Muskujt e sforcuar te barkut, megjithatė i
tėrheqin organet nga brenda dhe janė mbajtės tė mirė pėr boshtin
kurrizor. Pėr tė arritur kėtė dukuri, ėshtė mirė qė tė bėni ushtrime tė
barkut, sepse ato lėvizin edhe grupin e thellė tė muskujve tė barkut.
Nėqoftėse gjatė shtatzėnisė vie deri tek grumbullimi i masave
yndyrore, atėherė juve do t’ju ndihmoj vetėm ushqimi i shėndoshė dietal.
Nėse ėshtė problemi tek lėkura e tepėrt e barkut tė varur, ushtrimet e
barkut mund t’ju ndihmojnė nė forcimin e muskujve.
Megjithatė, zgjidhja e vetme e lėkurės sė varur, sė bashku me masėn
dhjamore, ėshtė intervenimi kirurgjik estetik - abdominoplastika, por
kėtė duhet ta planifikoni vetėm atėherė kur pėrfundojnė lindjet, sepse
nėse do tė lindni sėrish, do tė paraqiten strijat dhe lėkura e tepėrt.
Nėse planifikoni ende lindje, atėherė nuk preferohet intervenimi
estetik, por ushtrime dhe masazhe tė barkut dhe dush, njėkohėsisht me
ujė tė ftohtė dhe tė ngrohtė, pėr tė rritur qarkullimin e gjakut.
Duhet tė ndėrprisni pirjen e duhanit, pasiqė, nikotina e dėmton indin e kolagjenit, i cili lėkurės i jep elasticitet.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi