Testojeni partnerin

Shko posht

Super Testojeni partnerin

Mesazh nga Ditta prej Sun Jan 23, 2011 7:11 amPikat m
t ndjeshme n martes apo n nj lidhje serioze jan financat,
marrdhniet n familje, fmijt, planet dhe pritjet nga jeta, q
zakonisht sjell deri te ndarja apo shkurorzimi.
Prandaj,
britanikve u ra ndrmend t mendojn se para hyrjes n jet t
prbashkt ta testojn kompatibilitetin e partnerit. Para jets s
prbashkt kontrolloni nse ju dhe partneri juaj keni pikpamje t
njjta, nse e dshironi nj familje tradicionale apo bashkkohore dhe a
planifikon ai q punt e shtpis ti kryeni s bashku.
Paraja
Sa jan t ardhurat e gjysms tjetr dhe a e di ai sa ju fitoni? A i
ndani kursimet, apo ai dshiron t blej nj vetur t re, gjersa ju do
donit t kurseni? A qndron paraja n nj vend t prbashkt, apo secili
mban kuletn e tij? Planifikoni t hapni nj llogari t prbashkt? A
keni dika kundr q ti mbuloni borxhet e partnerit tuaj me parat me
t cilat keni planifikuar ti investoni n shtpi?
Shpenzimet
Nuk mund t hiqni dor nga kpuct e shtrenjta apo rrobat m t reja?
A e fshihni nga partneri minusin n kartel? A luani bixhoz? A jeni t
varur nga dika dhe a sht n dijeni partneri juaj pr nj gj t
till?
Lidhjet familjare
Cilat jan marrdhniet tuaja me farefisin t afrm dhe t largt? A
jeni n kontakt me familjen dhe a planifikoni q kt lidhje ta forconi
edhe m? A przihen ata n jetn tuaj? A jeni n marrdhnie t kqija
me familjen tuaj apo t partnerit?
Fmijt
A dshironi fmij dhe sa? Si mendoni ti edukoni? A pajtoheni t investoni n edukimin e tyre?

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi