Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fėmijėt

Shko poshtė

Super Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fėmijėt

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Jan 23, 2011 9:48 pmFėmijėt me prindėr tė ndarė janė mė tė ekspozuar ndaj vetvrasjeve, ishte pėrfundimi i njė studimi shkencor, tė publikuar sot nė faqet e sė pėrditshmes britanike “Daily Mail”.

Studimi, gjithashtu provoi faktin se meshkujt e pėrjetojnė shumė mė keq emocionalisht ndarjen e prindėrve. Kėrkuesit kanadezė zhvilluan njė anketė me mė shumė se 6 mijė burra dhe gra, tė cilėt pėrjetuan nė fėmijėrinė e tyre ndarjen e prindėrve.

Nė tė dhėnat e krahasuara me ato tė njerėzve me prindėr tė padivorcuar, u arrit nė pėrfundimin se ata qė kanė parė prindėrit tė ndahen, janė tre herė mė tė ekspozuar ndaj mendimeve serioze, tentativave apo kryerjes sė vetvrasjes.

Shpesh herė, tek meshkujt, divorci i prindėrve ėshtė shoqėruar me rėnie nė varėsinė e drogės, papunėsi apo shfaqje tė dhunės, elementė qė tė gjithė kontribuojnė nė rėnien nė depresion dhe rritjen e mundėsive pėr vetvrasje.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi