Disa gjėra tė rėndėsishme pėr njė lidhje

Shko poshtė

Super Disa gjėra tė rėndėsishme pėr njė lidhje

Mesazh nga Ditta prej Mon Jan 24, 2011 4:28 pm


Keni
rėnė nė dashuri, por kjo nuk mjafton qė njė lidhje tė jetė e suksesshme.
Disa imtėsi do t’ju ndihmojnė qė midis jush ēdo gjė tė shkojė si mos
mė mirė.
Biseda

Komunikimi ėshtė ēelės i lidhjes sė suksesshme. Por, kjo nuk
nėnkupton vetėm shprehjen e ndjenjave, por me rėndėsi ėshtė edhe qė tė
dini sesi ta dėgjoni partnerin. Kur ai tė flasė pėr gjėrat qė pėr tė
paraqesin problem, bėjani me dije se keni kuptuar se sa rėndėsi ka kjo
pėr tė. Dhe, mos nėnvlerėsoni ndonjė gjė qė pėr tė ėshtė me rėndėsi.
Nėse vini deri te pėrfundimi qė keni bėrė ndonjė gabim, bėjani me dije
partnerit se e keni kuptuar gabimin dhe mundohuni qė ta pėrmirėsoni atė.

Bagazhi i panevojshėm

Secili prej nesh, gjatė ditės, kalon nėpėr situata tė ndryshme
stresuese. Kjo nuk dmth se duhet ta ngarkoni partnerin tuaj me ēdo
problem qė keni. Natyrisht, nėse keni ndonjė problem tė madh, duhet t’ia
bėni me dije, por psh nervozizmin pėr shkak se ju ėshtė dashur qė tė
prisni gjatė nė bankė, mė mirė ėshtė qė ta mbani pėr vete. Momentet me
personin e dashur duhet t’i kalojmė duke biseduar dhe relaksuar.

Pėrkushtimet

Ēdo lidhje qė pretendon tė jetė serioze dhe e qėndrueshme, kėrkon njė
pėrkushtim adekuat nga tė dy partnerėt. Pėr dikė vet fjala ‘pėrkushtim’
paraqet problem. Prandaj, nėse jeni i sigurt se jeni nė lidhje me
personin e duhur, atėherė prisni qė edhe ai tė bindet pėr tė njėjtėn
gjė, para se tė insistoni qė ai tė marrė pėrsipėr obligimet e veta. Njė
sjellje e tillė do t’i pėlqejė mė shumė partnerit tuaj.

Ah, vjehrra …

Familja e tij… Paj, duhet qė tė mundoheni qė t’i doni ata edhe nėse
nuk ju pėlqejnė fare. Do tė ishte e dobishme qė, para tyre, tė mundoheni
qė tė tregoheni nė njė dritė sa mė tė mirė, nėse me tė vėrtetė doni qė
me partnerin tuaj t’ia kaloni mirė. Merreni kėtė si obligim pune. Pėr tė
ndėrtuar marrėdhėnie tė mira me familjarėt e partnerit tuaj, mundeni
psh qė ta ftoni nėnėn e tij/saj pėr drekė. Pas ēdo dreke familjare
gruaja do tė duhej qė tė lante enėt, jo pėr shkak se burri nuk duhet t’i
lajė ato, por pėr shkak se njė gjė e tillė megjithatė bėn pjesė mė
shumė nė domenin e femrave dhe, ne duhet qė tė pajtohemi me faktin se
ende jemi shoqėri tradicionale.

Partneri ose karriera

Parimi i Perėndimit se rruga e vetme kah suksesi, ėshtė puna e
mundimshme, ngadalė ėshtė duke u rrėnjosur edhe te ne. Por edhe puna
duhet ta ketė kufirin e saj. Nuk mund tė punoni 24 orė nė ditė, shtatė
ditė nė javė, meqė atėherė shtrohet pyetja pse jeni duke punuar, pėr tė
jetuar mė mirė? Por, nė kėtė rast as qė mund tė thoni se keni jetė.
Ėshtė sidomos me rėndėsi qė partnerin tuaj ta pėrfshini nė planet e
karrierės suaj. Nė kėtė mėnyrė ai do tė ndihet si pjesė e rėndėsishme e
jetės tuaj dhe do tė ketė mirėkuptim mė tė madh kur bėhet fjala pėr
obligimet tuaja tė punės.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi