Disa kėshilla pėr trup, flokė dhe lėkurė tė butė

Shko poshtė

Super Disa kėshilla pėr trup, flokė dhe lėkurė tė butė

Mesazh nga Ditta prej Mon Jan 24, 2011 4:29 pm

Nė rast se nuk doni tė shkoni nė ndonjė institut bukurie ose thjesht
nuk keni mundėsi, zbatoni kėshillat qė jepen mė poshtė, pėr ta trajtuar
sa mė shumė tė jetė e mundur lėkurėn dhe flokėt tuaj
Thuajse gjithmonė nė dimėr ėshtė i pranishėm pak a shumė dehidratimi
i lėkurės dhe tharja kapilare. E para shfaqet me rrudha tė vogla rreth
syve e gojės dhe me disa plasaritje tė vogla nė fytyrė dhe qafė, ndėrsa
flokėt, mė tė qėndrueshėm e tė ashpra.
Problemet
Po kėshtu, vėrehet edhe njė rrjepje e lėkurės, qė e bėn atė jo
homogjene, si dhe “njollat”, njė fenomen fiziologjik tė ndėrrimit tė
qelizave. Kėshilla mė e zakonshme, qė mund tė jepet nė kėto raste atyre
qė duan tė kenė njė paraqitje tė pakapshme nga ana estetike, ėshtė tė
shkojnė te njė estetist, ku mund tė bėjnė disa trajtime, mes tė tjerash,
llojin mė tė pėrshtatshėm tė makijazhit pėr lėkurėn nė kėtė periudhė.
Nė rast se nuk doni tė shkoni nė ndonjė institut bukurie ose thjesht nuk
keni mundėsi, zbatoni kėshillat qė jepen mė poshtė, pėr ta trajtuar sa
mė shumė tė jetė e mundur lėkurėn dhe flokėt tuaj.
Lėkura
Para sė gjithash, mbani rregullisht pastėrtinė e lėkurės, me qumėsht
dhe produkte dushi neutralė dhe tė markave tė njohura, tė cilat mbajnė
shumė mirė epidermėn dhe pas tyre, kremrat hidratues e ushqyes qė do tė
pėrdoren mė pas. Natyrisht, ka shumė rėndėsi zgjedhja e kremrave
trajtues, qė duhet tė depėrtojė nė shtresat e brendshme tė lėkurės (pra,
tė pėrdoret duke bėrė njėkohėsisht edhe masazh tė lehtė) dhe
funksional, ose mė saktė, tė jetė nė gjendje t’i japė lėkurės atė butėsi
e vitalitet, qė luajnė njė rol tė rėndėsishėm nė pikėpamjen estetike.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi