Berisha i drejtohet Ramės: Mos provo tė njėjtin skenar tė premten

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Berisha i drejtohet Ramės: Mos provo tė njėjtin skenar tė premten

Mesazh nga T-o-S-i prej Mon Jan 24, 2011 8:25 pmKryeministri Sali Berisha i kėrkoi tė hėnėn kreu tė opozitės Edi Rama qė tė mos provojė tė njėjtin skenar si tė premten e kaluar, sepse, siē tha ai, pėrgjigjja do tė jetė fatale, si pėr kreun e opozitės, ashtu edhe ndjekėsit e tij.

Ai akuzoi gjithashtu kryeprokuroren Ina Rama pėr standarde tė dyfishta, duke thėnė se ajo kėrkoi arrestimin e gardistėve. Sipas Berishės, kryeprokurorja ėshtė zhytur nė ujėra shumė tė turbullta. Kryeministri, i cili foli nė mbledhjen e Komitetit tė Planifikimit tė Strategjive, tha se Ina Rama ka kėrkuar arrestimin e gjithė zinxhirit komandues tė Gardės.

Berisha tha Ina Rama ka urdhėruar ndėrkohė ndjekjen nė gjendje tė lirė “tė njėrit prej kryeterroristėve dhe banditėve, tė personit qė ėshtė filmuar dhe fotografuar nga media shqiptare dhe e huaj me revolver nė brez tek dera e Kryeministrisė”.

Kryeministri tha se Edi Rama ėshtė “organizuesi i grushtit tė shtetit dhe personi qė urdhėroi goditjen e forcave tė rendit dhe tė gardės sė Republikės, me qėllimin e vetėm, tė marrė karrigen e kryeministrit”.

Berisha tha se ekspertėt qė do tė kryejnė njė hetim tė besueshėm dhe shtoi se njė hetim i ndershėm dhe i paanshėm ėshtė i domosdoshėm

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .

T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 27
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi