Ēiftet grinden 312 herė nė vit

Shko poshtė

Super Ēiftet grinden 312 herė nė vit

Mesazh nga Gonna prej Tue Jan 25, 2011 12:05 pm

Grindjet mė sė shpeshti eskalojnė ditėn e enjte rreth orės 20 dhe zakonisht zgjasin pėr 10 minuta, ndėrsa shkaktarėt kryesorė janė imtėsirat, si gotat e palara dhe peshqirėt e lagur.

Grindjet nė ēifte zakonisht fillojnė nga imtėsirat, si: peshqirėt e lagur, ngritja e kapakut nė wc, dhe rreth zgjedhjes sė kanaleve televizive. Sipas njė ankete nė tė cilėn kishin marrė pjesė rreth 3.000 njerėz, grindjet zakonisht fillojnė nė orėn 20 tė mbrėmjes dhe zgjasin pėr rreth dhjetė minuta. Gratė mė shpesh janė tė frustruar me shprehitė e partnerit, tė cilat fillojnė tė vėrejnė vetėm pasi tė fillojnė tė jetojnė sė bashku.

- Pothuajse tė gjitha ēiftet grinden, por vlen pėr tė na hapur sytė.Kuzhina ėshtė fushėbetejė

Kuzhina ėshtė vendi ku fillojnė shumica e grindjeve. Telashet, tė cilat nisin aty, mė sė shpeshti nxiten si pasojė e papastėrtisė dhe jo-rregullit. Rreth tetė nga dhjetė tė anketuar janė deklaruar se ata do ta rregullonin kuzhinėn, mirėpo, pas shpinės sė partnerit.Meshkujt e urrejnė

kundėrshtimin

Edhe pse meshkujt ndihen tė relaksuar nė shtėpi, ndėrsa parregullsia nuk iu pengon edhe aq, ata janė mė tė ndjeshėm kur kundėrshtohen nga partneri i tyre.Shkaktarėt mė tė

shpeshtė tė grindjeve:

1. Lėnia e qimeve apo shamponit pas dushit.

2. Njollat nė banjė.

3. Mos zėvendėsimi i letrės sė tualetit.

4. Lėnia lart e kapakut tė vaskės.

5. Lėnia ndezur e dritės.

6. Enėt e palara.

7. Peshqirėt e lagur tė lėnė nė shtrat apo dysheme.

8. Ndėrrimi i shpeshtė i programit tė TV-sė.

9. Pėrgatitja e gjatė e partneres pėr tė shėtitur. reuters/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi