Vdiq gazetari Nazmi Lukaj

Shko poshtė

Super Vdiq gazetari Nazmi Lukaj

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Jan 25, 2011 1:53 pmPas njė sėmundje tė gjatė dhe tė rėndė tė hėnėn mbrėma ka ndėrruar jetė nė Spitalin Ushtarak tė Tiranės, gazetari dhe publicisti nga Peja, Nazmi Lukaj (44).

I ndjeri disa vite tė pasluftės ka korresponduar nga Peja pėr tė pėrditshmen Bota Sot, ndėrsa mė vonė u bė pjesė e stafit dhe komentator i kėsaj gazete.

Pas diplomimit nė Fakultetin Filologjik, Dega e Gjuhės dhe e Letėrsisė shqipe nė Universitetin e Prishtinės, dhe para se tė futej shtigjeve tė gazetarisė, ai pėr disa vjet radhazi dha mėsim nė Gjimnazin e Pejės.

Pėrveē ushtrimit tė kėtyre dy profesioneve, Nazmi Lukaj, baba i katėr fėmijėve, nuk ka lėnė anash as pendėn e fjalėve tė thurura letrare tė fushės sė publicistike.

Libri i parė i tij i botuar nė vitin 1999 nė Tiranė me titullin “Kosova dhimbja dhe shpresa ime”, i hapi rrugėn edhe tri botimeve tjera nga ai nė periudhėn e pasluftės, “Ese, komente dhe analiza”, “A ėshtė Kosova njė rast unikat?” dhe “Pėrtej statusit tė Kosovės”.

Para se tė niset funerali drejtė varrezave tė qytetit tė Pejės tė martėn nė orėn 15.00, me rastin e vdekjes se Nazmi Lukajt, njė orė mė herėt, nga ora 14.00, do tė mbahet mbledhje komemorative nė Teatrin e qytetit “Istref Begolli”

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vdiq gazetari Nazmi Lukaj

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Jan 25, 2011 1:53 pm

R.I.P :S :S

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi