Ukrainasja 90 cm lindi fmijn e shndosh

Shko posht

Super Ukrainasja 90 cm lindi fmijn e shndosh

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Jan 25, 2011 1:57 pmUkrainasja 26 vjeare, e gjat gjithsej 90 centimetra, lindi nj foshnje t shndosh, ndrsa mjekt kt rast e kan quajtur t jashtzakonshm.

Kur Marija Ukrajinski, nga rajoni Lavov, msoi se sht shtatzn, menjher vendosi se do t bhej nn, edhe pse mjekt nuk ia sugjeruan nj gj t till. Marija sht xhuxhe dhe vuan nga nanizmi smundja e hipofizs.

Kur i thash mjekve se jam shtatzn, m than: Ti je e mendur. Smundja jote do t t vras ty dhe foshnjn, tha ajo. Marija po ashtu tha se mjekt e kan kshilluar gjat tr kohs q ta ndrpriste shtatznin, por ajo mendoi: N past thn Zoti, ai do t ndihmoj q t lind, shkruan RIA Novosti.

Mjekt, t cilt thon se ky sht rasti i par i ktij lloji n praktik, mbetn t befasuar dhe jan t knaqur kur gruaja lindi vajzn e shndosh 64 centimetra dhe t rnd 2.800 gram.

Grat q vuajn nga nanizmi nuk mund t mbeten as shtatzna. Nse ndodh q t mbetn shtatzn, pr shkak t trupit t shkurt, ato nuk e durojn shtatznin deri n fund, tha Aleksandar Paenok, mjek i Fakultetit t Mjeksis n Lavov. Nna e re mezi pret q ajo dhe foshnja t dalin nga spitali. /

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi