Naser Rafuna: S’kam asgjė tė pėrbashkėt me Melen

Shko poshtė

Super Naser Rafuna: S’kam asgjė tė pėrbashkėt me Melen

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Tue Jan 25, 2011 2:08 pm

Aktori kosovar Naser Rafuna, i cili ėshtė i njohur me rolin e Muharremit (Meles) nė serialin “Kafeneja Jonė”, thotė se nė realitet ai nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me kėtė rol.

“[Me Muharremin] asgjė nuk kemi tė pėrbashkėt. Pėrndryshe njė aktor kur ngjan me rolin, ai pėrveē se nuk ėshtė aktor, ėshtė edhe shembulli mė i keq i atij profesioni”, ka thėnė Naseri.

Aktori po ashtu ka thėnė se ėshtė e vėshtirė tė luhet njė rol i tillė, porse atij i pėlqen tė luajė role tė cilat karakterizohen jo tė lehta pėr tu luajtur.

“Ėshtė e vėshtirė, padyshim se po. Unė pėrherė i qasem rrugės sė zhvillimit tė njė roli qė ėshtė jo i lehtė pėr ta luajtur. Shumė aktorė dhe aktore vetėm se i largohen roleve tė vėshtira duke pasur frikė nė realizimin e tyre, prandaj edhe luajnė njė rol tė njėjtė nė karrierėn e tyre, vetėm se i ndėrrojnė rrethanat e lojės”.

“Pėr tė hyrė rrugės sė vėshtirė dhe realizimit tė roleve tė ndryshme, komplekse, qė duhet punė e madhe nė realizimin e bazave tė atij rolit, rrugėn pėr kėtė rrezik tė kėndshėm ma kanė mėsuar prof. Enver Petrovci dhe prof. i ndjerė Faruk Begolli. Shpresoj se studentėt e rinj nuk duhet humbur tė shpjeguarit e mjeshtėrisė sė aktrimit nga profesori Enver Petrovci”, ka pohuar aktori.

Naseri pėrveē rolit tė tij nė serialin “Kafeneja Jonė” po ashtu ėshtė i njohur edhe me rolin e Ganiut nė shfaqjen teatrale “Tre Gjermanėt e Trashė”.
avatar
AmazinnG GirL
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi