Aurela Gaēe: Guxoj tė ndjek ėndrrat e mia.

Shko poshtė

Super Aurela Gaēe: Guxoj tė ndjek ėndrrat e mia.

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Tue Jan 25, 2011 2:11 pm

Kėngėt e saj ndėr vite kanė bėrė pėr vete shumė njerėz dhe ėshtė vėrtet emocionuese tė shohėsh dėshminė e talentit qė nuk mbetet kurrė nė hije. Ndonėse prej vitesh ka jetuar jashtė, publiku e ktheu atė nė skenė, duke mos e harruar pėr asnjė ēast.

Intervistoi: Linna:P

Kėngėtarja Aurela Gaēe ka prerė tashmė biletėn pėr nė Eurosong. “Kėnga ime” e kompozitorit Shpėtim Saraēi, me tekst tė Sokol Marsit, ka rrėmbyer duartrokitjet e publikut, qė e kthehu tre herė kėngėtaren Gaēe nė skenė dhe mė tej edhe verdiktin e jurisė. Gaēe ka fituar kėshtu edicionin e 49-tė tė Festivalit nė Radio Televizionin Shqiptar. Sigurisht qė ka qenė njė emocion i madh pėr tė, aq mė tepėr qė merrte pjesė nė kėtė festival pas 9 vitesh mungesė. E ashtu siē u largua me ēmim tė parė, sėrish u kthye pėr ta rrėmbyer atė, po kėtė herė edhe pėr tė na pėrfaqėsuar nė kompeticionin mė tė rėndėsishėm europian, “Eurovizion”, qė kėtė vit do tė organizohet nė muajin maj nė Gjermani. Kėngėtarja Aurela Gaēe rrėfen nė kėtė intervistė impresionet e saj tė para pas marrjes sė ēmimit, por edhe “barrėn” qė ka pėrsipėr tashmė nė rrugėn qė do tė pėrfundojė pas pesė muajsh…
avatar
AmazinnG GirL
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi