Shqiptari triumfon n Max Ophls t Gjermanis

Shko posht

Super Shqiptari triumfon n Max Ophls t Gjermanis

Mesazh nga Zyma prej Thu Jan 27, 2011 9:34 am


Filmi Shqiptari (Der Albaner) i regjisorit gjerman Johannes Naber, ka
fituar mimin e par n edicionin e 32-t t festivalit t filmit Max
Ophls n Gjermani. Shqiptari rrfen jetn e nj emigranti shqiptar
nga Tropoja, i cili ia msyn Gjermanis pr t fituar 10 mij euro.
Parat i duhen pr t paguar mimin e martess me vajzn q dashuron.
N t kundrtn, familja do ta martonte vajzn me nj tjetr djal, i
cili sht i gatshm t paguaj kt shum. Filmi, produksion
shqiptaro-gjerman, i ka prfunduar xhirimet n t dyja vendet n
Shqipri dhe n Gjermani. N rolin kryesor luan aktori Nik Xhelilaj. Me
interpretimin n filmin Shqiptari, Xhelilaj ka zn vend n listn e
10 aktorve t rinj m t mir n Europ.
N arsyetimin e juris q
ka ndar mimin e par pr Shqiptarin, si njoftojn mediat shqiptare,
ky film tregon n mnyr koherente dhe me nj kinematografi t veant
udhtimin e nj shqiptari t dshpruar n Gjermani pr t gjetur
parat, pr t br pajn e vajzs q dashuron, me t ciln do t
martohet.
M par Shqiptari i Johannes Naber ka fituar edhe mime
t tjera. N mesin e tyre, mimin pr aktorin m t mir dhe mimni
special t juris n Festivalin Ndrkombtar t Filmit n Mosk, mimi
pr aktorin m t mir n Festivalin e Filmit n Antalia, mimin special
n festivalin ndrkombtar t filmit n Prishtin PriFilmFest. Prve
Xhelilajt n Shqiptari luajn Xhejlane Terbunja, Yllka Mujo, Guljem
Radoja, Bruno Shllaku, Julian Deda, un Laji, Luan Jaha, Fatime Laji,
Vasillaq Godo, Ivan Shvedoff, Amos Zaharia, Stipe Erceg, etj. Skenari i
ktij filmi sht shkruar nga pes skenarist, mes tyre edhe Andeta
Spahivogli dhe vet regjisori i filmit.

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Shqiptari triumfon n Max Ophls t Gjermanis

Mesazh nga Lordi prej Fri Jan 28, 2011 1:20 pm

ja dhe filmi komplet mund ta shikoni falas..
filem shum i mir por perfundimi i filmit sme la pershtypje mbaroj si nje pjes drame ndersa fillimi deri tek mbarimi eshte prefekt fillem

http://besa-bes.top-forum.net/t19441-shqiptari-der-albaner-2010-film

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Shqiptari triumfon n Max Ophls t Gjermanis

Mesazh nga Gonna prej Fri Jan 28, 2011 1:30 pm

Ky aktor osht perfekt

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Shqiptari triumfon n Max Ophls t Gjermanis

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi