Mirsa Kerēeli djaloshi im jeton nė Kanada

Shko poshtė

Super Mirsa Kerēeli djaloshi im jeton nė Kanada

Mesazh nga Gonna prej Fri Jan 28, 2011 12:04 pm

Prezantimin e parė publik tė kėngėtares Mirsa Kerēeli e kujtojmė para pesė vjetėve nė festivalin “Kėnga Magjike”, kur me kėngėn “Djaloshi im” ajo atė vit pat fituar ēmimin “Magjia e parė”.


Qė nga ajo kohė, Mirsa ka sjellė kėngė, albume dhe videoklipe tė shumta, duke u radhitur ndėr kėngėtaret mė tė pėlqyera nė tregun kosovar. Gjatė njė bisede pėr “Zėrin”, kėngėtarja gjilanase shprehet se tė gjitha ėndrrat artistike qė i ka pasur deri tash, i ka realizuar.
“Pėr kėto pesė vjet jam shumė e kėnaqur me atė qė kam arritur. Atė qė kam dashur edhe e kam realizuar. Nga kėto vite artistike kam fituar sukses, ēmime, adhurues dhe popullaritet”, theksoi ajo duke shtuar se ėshtė lehtė tė krijosh emėr, por mė vėshtirė ėshtė ta ruash atė. “Ėshtė shumė vėshtirė ta ruash popullaritetin. Duhet shumė punė, angazhim dhe sakrificė qė publiku tė tė pėrkrahė gjithmonė”, tregon Kerēeli.

E pėr tė mos i zhgėnjyer adhuruesit, Mirsa ka realizuar njė kėngė tė re, e cila ėshtė transmetuar gjatė programeve tė Vitit tė Ri, kurse pret qė shumė shpejt t’ia realizojė edhe videoklipin. “Kėnga titullohet ‘Sa pėr ty’ dhe ėshtė e punuar nga Hekuran Krasniqi.

Ėshtė pritur shumė mirė nga publiku dhe mendoj t’ia incizoj edhe videoklipin gjatė javėve tė ardhshme”, tregoi ajo pėr videoklipin e kėngės mė tė re. Kėngėtarja Kerēeli ka kohė qė nuk merr pjesė nėpėr festivale, por duket qė as nuk do ta shohim shumė shpejt.

“Mė pėlqen tė marr pjesė nėpėr festivale, por gjithmonė kur vinte koha e dorėzimit tė kėngėve pėr festivale, unė nuk e kisha kėngėn tė pėrgatitur, dhe kjo ėshtė edhe arsyeja pse kam munguar”, thotė ajo, e cila bėri me dije se nuk do tė jetė as pjesė e edicionit tė ri nė “Top fest”.

Jam e dashuruar

Ndryshe nga shumė kėngėtare tė cilat nuk preferojnė tė flasin pėr jetėn private, ku nė mesin e tyre ishte edhe Mirsa, duket se kėtė herė gjėrat janė duke ecur mbarė nė sferėn personale tė saj, saqė ajo tregon se ėshtė edhe e dashuruar.

Duke iu referuar kėngės “Djaloshi im”, me tė cilėn Mirsa bėri emėr dhe popullaritet nė publikun shqiptar, ajo thotė pėr “Zėrin” se djaloshi i saj jeton nė Kanada. “Jam e dashuruar.

Momentalisht i dashuri im ėshtė nė Kanada, por rri shumė kohė edhe nė Kosovė”, theksoi Mirsa, duke shtuar se pėrpos lidhjes sė dashurisė mes tyre ende nuk kanė bėrė ndonjė hap mė tė madh.

“Jo, nuk kemi ndonjė plan rreth fejesės. E rėndėsishme ėshtė qė lidhja po funksionon mirė dhe gjėrat e tjera vijnė ngadalė”, pėrfundon bisedėn kėngėtarja Kerēeli.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi