AAK-ja rrshqet drejt koalicionit me PDK-n?

Shko posht

Super AAK-ja rrshqet drejt koalicionit me PDK-n?

Mesazh nga T-o-S-i prej Fri Jan 28, 2011 9:02 pm


Nj vendim q AAK-ja e kishte marr koh m par pr t mos hyr kurr n nj qeveri me Hashim Thain, duket se nuk po mund ti rezistoj kohs. Nuk dihet ende nse ky vendim do t rikonfirmohet n nj mbledhje tjetr q kjo parti do t mbaj pas certifikimit t zgjedhjeve.

Besnik Tahiri tha pr KTV-n se AAK-ja do t hyj n bisedime me Thain nse ky i fundit i bn ofert pr krijimin e Qeveris s re. Dhe kjo ofert, sipas Tahirit, edhe do t mund t shqyrtohej nga partia e tij.

N pyetjen se a po rrshqet AAK-ja drejt nj koalicionin t ri qeveritar q pr kryeministr do t kishte Hashim Thain, Tahiri ka thn se nuk ka ndryshim qndrimi dhe se ska koalicion me PDK-n.

Por, pas certifikimit t zgjedhjeve, AAK-ja do t mbaj nj mbledhje pr t shqyrtuar mundsin e hyrjes n nj Qeveri me Thain. Zyrtar t lart t AAK-s, ndr t cilt Naim Maloku, Haki Shatri, Pal Lekaj, Ali Berisha dhe Bislim Zyrapi jan vn n favor t koalicionit qeveritar PDK-AAK. Edhe zyrtar t PDK-s kan deklaruar se po zhvillojn takime joformale me AAK-n pr punn e krijimit t qeveris s re

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: AAK-ja rrshqet drejt koalicionit me PDK-n?

Mesazh nga T-o-S-i prej Fri Jan 28, 2011 9:09 pm

Po Lusin a ban me ardh ne Qeverii kta Fullerantat .

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: AAK-ja rrshqet drejt koalicionit me PDK-n?

Mesazh nga Lordi prej Fri Jan 28, 2011 11:46 pm

ngo t-o-s-i
un ti etj etj..
ju besojm shum partive politike
ju japim besimin dhe mirbesimin pa marr parasysh ciles parti..
un ti etj etj gjith popullsia kosoves pa marr parasysh thash kjo asht politik mua mpelqen MEDA ty GAZI kta qohen voten teme e shfrytezojn me ate qe un skam deshir, ej kjo asht diqka e rend per popullin e kosoves..
kemi pas disa debate nforum mes antarve ton kemi pas kacafytje me fjal neper debate agresive per partit politike.. ti e lavderon PDK un AAK
po pas zgjedhjeve shih qka bajn kur skan kah shkojn sju intereson tek e fundit thot pse mke votu..

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: AAK-ja rrshqet drejt koalicionit me PDK-n?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi