Edona: Kėndimi 'live' ėshtė kėnaqėsi

Shko poshtė

Super Edona: Kėndimi 'live' ėshtė kėnaqėsi

Mesazh nga Rreze prej Sat Jan 29, 2011 8:27 am


www.zhurnal.mk-data-news-edona_1.jpg" alt="" />Edhe pse ėshtė njė fillim viti, aktorja dhe kėngėtarja Edona Reshitaj vazhdon qė tė kėndojė me tė njėjtin ritėm.
Nga muzika ‘live” atė e gjen duke aktruar nė skenėn e Teatrit Kombėtarė tė Kosovės por edhe nė skenėn e teatrit “Dodona”.
Ajo luan ndonjėherė serialet kosovare, pėrderisa njė ndėr kėto seriale mė tė njohura ėshtė seriali “Spitaliks”, ku ajo luan rolin e motrės medicionale. Kurse nė supe mbart edhe role tė ndryshme humoristike.
“Po vazhdoj tė punoj me njė ritėm tė ngjeshur tė punėve. P.sh. sonte (e mėrkurė) kam muzikė nė njė vend nė Gėrmi, nesėr (sot) jam nė skenėn e teatrit ‘Dodona’ me shfaqjen ‘Stjuardesat’ ndėrkaq tė premten dhe tė shtunėn jam nė Teatrit Kombėtarė nė shfaqjen ‘Rock’n’roll”, ka thenė ajo pėr Express.
Nė shfaqjen “Rock’n’roll ajo ėshtė paraqitur nė javėn e dytė tė kėtij viti, ku ėshtė dhėnė edhe premiera e kėsaj shfaqje, ndersa Reshitaj thotė se ajo ėshtė edhe nė njė proces tė pėrfundimit tė studimeve master tė saj.
“Jam nė pėrfundim tė studimeve master dhe tani pėr tė diplomuar duhet qė tė punoj nė njė film. Ende nuk jam pėrcaktuar sė ēfarė duhet tė bėj, por duhet tė shoh ēfarė tė bėj nė tė ardhmen”.
Edonėn mund ta gjeni edhe nėpėr lokale tė ndryshme tė muzikės duke kėnduar “live”. Thotė se pėr tė ėshtė njė “kėnaqėsi tė kėnduar live”.

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi