Erosi ‘sfidon’ gripin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Erosi ‘sfidon’ gripin

Mesazh nga Ditta prej Sat Jan 29, 2011 2:45 pm"Tė bėsh dashuri njė herė ose dy herė nė javė, do tė thotė tė sfidosh
gripin",- kėshtu thonė ekspertėt amerikanė, duke theksuar se gjithēka
duhet bėrė pa e tepruar. Studimi tregon se tė bėrit dashuri i bėn mirė
trupit dhe mendjes. Studimet tregojnė se erosi ka njė ndikim pozitiv mbi
shėndetin. Madje, ai mund tė jetė aq pozitiv sa mund tė parandalojė
edhe gripin. Disa psikologė amerikanė nė Pensilvani kanė zbuluar se
njerėzit qė bėjnė dashuri tė paktėn dy herė nė javė, pėrmirėsojnė
sistemin imunitar. Shkencėtarėt kanė vėnė re se seksi ndikon mjaft
pozitivisht pėr mbajtjen nė nivele tė pranueshme tė imunoglobinės, njė
antigjen qė ndodhet nė koracėn e mukozės, i vendosur nė linjėn e parė,
qė ka pėr qėllim mbrojtjen ndaj tė ftohtit dhe gripit.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi