Dėnohet me varje njė grua nė Iran, akuza trafik droge

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dėnohet me varje njė grua nė Iran, akuza trafik droge

Mesazh nga Ditta prej Sat Jan 29, 2011 2:56 pmGruaja me pasaportė iraniane dhe holandeze, ėshtė arrestuar nė dhjetor tė vitit 2009 pėr trafik droge
Sahra Baharami, shtetase iraniane dhe hollandeze ėshtė varur sot nė mėngjes nė Iran, pasi akuzohej pėr trafik droge.

Lajmin e ka bėrė tė ditur televizioni shtetėror iranian, duke cituar
njė deklaratė tė autoriteteve iraniane. "Njė trafikante droge e quajtur
Sahra Bahrami, e dėnuar pėr posedim dhe tregti droge, ėshtė dėnuar me
varje nė orėt e para tė mėngjesit tė sotėm ", shkruhet nė komunikatėn e
lėshuar . 5 Janarin e shkuar, Holanda kish kėrkuar sqarime mbi gruan
duke shfaqur dhe shqetėsime.

Sahra Bahrami, 46 vjeē u dėnua me vdekje pėr trafik droge me 2 janar.
E arrestuar nė dhjetor tė vitit 2009 nė Teheran, ndėrkohė qė merrte
pjesė nė njė manifestim kundėr qeverisė, gruaja ishte nėn hetim pasi
bėnte pjesė nė njė grup tė armatosur.

Vajza e gruas 46-vjeēare, frymėzoi njė lėvizje pėr tė drejtat e
njeriut, qė kėrkoi lirimin e tė ndjerės Zahra Bahrami, duke theksuar se
faji i saj i vetėm ishte pamundėsia pėr tė duruar represionin e
autoriteteve tė Teheranit.

Sipas autoriteteve, nė momentin e arrestimit asaj iu gjetėn nė trup
450 gramė kokainė, tė cilat i kishte futur nė Iran nė mbėrritjen e saj
nga Holanda.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi