Big Brother Albania:Marieli dhe Ergysi, agjentė nė BB

Shko poshtė

Super Big Brother Albania:Marieli dhe Ergysi, agjentė nė BB

Mesazh nga Zyma prej Sun Jan 30, 2011 3:53 pm


Nė dhomėn e rrėfimit shkojnė Marieli dhe Ergysi. Ergysi thotė se
nominon Nedėn sepse ndryshon shpesh dhe e dyta ėshtė Alma sepse duhet
ta kuptojė se ēfarė ėshtė “Big-u”.

Marieli thotė se e ka shumė tė vėshtirė, por tė parėn nominon Jonelėn
sepse ėshtė banore e ardhur mė mbrapa dhe mbase e njeh mė pak sesa tė
tjerėt, ndėrsa banorja e dytė ėshtė Alkena sepse nuk ėhstė dakord me tė
nė disa mendime.

Arbana u thotė djemve se ata kanė njė pasion tė pėrbashkėt dhe kyy pasion ėhstė pėr ushqimin.
Arbana u komunikon dy banorėve se qė kėtej e tutje do tė jenė dy
agjentėt sekretė “Arusha e madhe dhe arusha e vogėl”. Banorėt hapin njė
kuti qė ndodhet atje dhe gjejnė njė letėr dhe njė orė, ku Vėllai i Madh
thyen tė gjitha rregullat, ndryshe nga tre edicionet e mėparshme.
Arbana u thotė se njėri prej tyre nga e hėna nė tė premte, nė orėn 2 tė
mengjesit do tė dalė dhe do t’ia recitojė kėtė poezi qė ėhstė shkruar
Hėnės. “Po nėse dalim pėr gjatė gjithė ditės?”, thotė Marieli. Publiku
shpėrthen nė tė qeshura. Arbana u thotė se banorėt nuk duhet t’u
tregojnė banorėve tė tjerė sepse pėrndryshe misioni konsiderohet i
dėshtuar. Arbana thotė se nėse njėri nga banorėt kupton gjė, duhet ta
bindin qė edhe ai t’i lutet Hėnės, pa i treguar banorėve tė tjerė.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi